یکشنبه , ۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۸:۰۱ قبل از ظهر

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج چیست و چگونه رفع میشود❓

علت های سرد و گرم شدن آب پکیج

یکی از مشکلاتی که برای کسانی که از پکیج استفاده می کنند به وجود می آید سرد و گرم شدن آب پکیج می باشد، خیلی آزار دهنده است زمانی که احتیاج به آب گرم دارید و زمانی که در حال استحمام هستید آب مدام سرد و گرم شود.

این مشکل علت های بسیاری دارد و بسیاری از آن ها قابل حل می باشند، هنگامی که این مشکل برای پکیج بوتان و پکیج ایران رایاتور شما ایجاد شد باید در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد تا در آینده نیاز به تعمیر پکیج که با گذر زمان مشکلاتی بیشتری نیز برای پکیج به وجود می آید را نداشته باشید.

سرد و گرم شدن آب پکیج
سرد و گرم شدن آب پکیج

از علت ها و دلایلی که باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود:

  1. گرفتن رسوب در مبدل سرد و گرم شدن آب پکیج: بیشترین علت سرد و گرم شدن آب پکیج این می باشد که با گذشت زمان و استفاده زیاد از آن مبدل صفحه ای دچار جرم گرفتگی می شود و در این صورت باید با اسید شسته شود.
  2. وجود نوسان در فشار آب ورودی: نوسان آب باعث می شود آب ورودی از پکیچ سرد و گرم شود، در برخی از موارد پمپ تنظیم نیست و آب ساختمان نوسان زیادی دارد و سرد و گرم می شود.
  3. فلوسوئیچ خراب می باشد: بعضی مواقع وقتی آب گرم را باز می کنیم آب به خوبی گرم می شود ولی هنگامی که آب سرد را باز می کنیم که گرمای آب را تنظیم کنیم آب کامل سرد می شود و هنگامی که این اتفاق مدام تکرار می شود باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود و فلوسوئیچ خراب شده است.
  4. فشار آب خیلی کم می باشد: بعضی مواقع آب ورودی پکیج بسیار کم می باشد و همین دلیل فشار آب بالا می رود و ترمیستور آب گرم سریع دستور قطعه شعله را می دهد و اگر زیاد تکرار شود باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.
  5. پمپ ضعیف: هنگامی که پمپ ضعیف شود آب پکیج سرد و گرم می شود، البته باید توجه داشته باشید که این مشکل برای پکیج های دو مبدله ایجاد می شود.
  6. خراب شدن سنسور فن: اگر پرشور فن قطع و وصل شود این را نشان می دهد که پرشر فن خراب می باشد، پرشر فن ابتدا درست کار می کند و هنگامی که شعله بیشتر می شود سنسور فن آن را قطع می کند و اگر این روند ادامه پیدا کند باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.
  7. خرابی سنسور آب گرم مصرفی: این اتفاق اگر ایجاد شود و سنسور خراب باشد به پکیج دستور قطع را می دهد و این روند اگر ادامه داشته باشد باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی می شود.
  8. مشکل داشتن ntc آبگرم: ترمیستور به این صورت می باشد که دمای آب را اعلام می کند و اگر خراب باشد دما را به برد اشتباه اعلام می کند و آب گرم و سرد می شود، احتمال این مشکل کم می باشد.
  9. اگر آب پکیج خیلی زود گرم می شود و دمای آن به 60 درجه می رسد و بعد پکیج خاموش می شود: دلیل این اتفاق بلند بودن شعله پکیج می باشد که باشد کوتاه شود.
  10. نیم سوز شدن پمپ پکیج: در این صورت هنگامی که این اتفاق بی افتد پمپ نمی توند آب را با سرعت زیاد به گردش در بیاورد و در این هنگام دما بالا می رود و شعله قطع می شود که اگر تکرار آن ادامه داشته باشد سبب سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.
سرد و گرم شدن آب پکیج
سرد و گرم شدن آب پکیج

این موارد گفته شده برخی از دلایل سرد و گرم شدن آب می باشد که برای بر طرف کردن آن باید سریع تعمیر شود، تعمیرات پکیج بوتان و ایران رادیاتور باید با تخصص زیادی انجام شود تا مشکل سرد و گرم شدن آب کاملاً از بین برود، با دکتر آچار تماس بگیرید تا از خدمات سریع و عالی ما بهره مند شوید.

درباره ی package-repair

مطلب پیشنهادی

تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان⭐️نمایندگی تعمیر پکیج بوتان

تعمیرات پکیج بوتان پکیج بوتان محصولی ایرانی است و یکی از بهترین و پر فروش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button☎ تماس با ما