یکشنبه , ۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱:۲۲ قبل از ظهر

عوامل مختلف روشن نشدن پکیج و راه حل آن

دلایل مختلف روشن نشدن پکیج

برندهای مختلف پکیج ممکن است در روشن شدن به مشکل بخورد حال می توانید پکیج آریستون باشد یا پکیج ایران رادیاتور یا هر برند دیگری که می بایست مشکلات مختلف را بررسی نمود، برای تعمیر پکیج توسط خودمان و رفع مشکل روشن نشدن پکیج می بایست تمام قطعات را بررسی کنیم و با کمک این آموزش به بررسی قطعات پکیج که یک عمل تخصصی هست بپردازید.

برای یافتن علت روشن نشدن پکیج دیواری این موضوع را بدانید در صورتیکه دستگاه را بررسی کرده اید و مشکل قطعه ای خاصی مشاهده نکردید می بایست دستگاه را ریست نمایید، عوارض پیدایش این نقص‌ را غالباً به دو مدل تقسیم می کنیم، اولین مورد اینکه ترموستات مسئول در اختیار گرفتن دمای جریان آب بوده و به طور معمول بر روی پکیج قابل مشاهده است، یکی دیگر از موارد مهمی که هر فرد تعمیرکار می بایست آن را اتخاذ نماید، چک کردن گاز یا برق متصل به پکیج است که قطعی نداشته باشد، اما اگر مشکل از این موارد گفته شده نبود حتماً کار را به یک متخصص تعمیر پکیج بسپارید.

روشن نشدن پکیج
روشن نشدن پکیج

تعمیرکار پکیج حرفه ای

اکثر تعمیرکاران برای رفع اختلال بوجود آمده به منزل شما مراجعه می کنند اما به جای رفع مشکل به تشدید آن و ضرر به دستگاه هم دست می زنند که تمامی اینها ناشی از فقدان و یا این که نبود تخصص است، در نظر داشته باشید که هیچکدام از شرکت ها تولیدکننده پکیج هنوز به روشی اثبات شده برای اعلام معایب دست پیدا نکرده اند و صرفاٌ رویه بررسی ارورهای پکیج، مراجعه به دفترچه مطرح شده بوسیله کمپانی ذیربط است.

رفع خطای E51 در پکیج ایران رادیاتور

در‌ صورتیکه ایراد کماکان حل نشده باقیماند، ترموستات دود دستگاه را بررسی نمایید، برای رفع خطای E51 در پکیج ایران رادیاتور ابتدا پیچ روی دستگاه ایران رادیاتور را با دست بچرخانید، در شرایطی که پیچ مربوطه چرخید دستگاه ایران رادیاتور با موفقیت روشن خواهد شد و به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد.

بروز مشکل و خراب شدن لوازم خانگی از جمله پکیج مشکلات بسیاری را در خانه بوجود می آورد از این رو افراد به هنگام خرابی این لوازم به دنبال تعمیرکار ماهر هستند تا مشکل ایجاد شده را به سرعت رفع نماید، در صورت خرید قطعات تعویضی حتماً فاکتور خرید را دریافت کنید، برای رفع عیب پکیج باید از فرد ماهر و متخصص برای تعمیر پکیج کمک گرفته شود، مواردی که ذکر شد تنها بخشی از عیب های پکیج می باشد اما حتماً در نظر داشته باشید در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم پکیج دیواری از سرویسکار متخصص کمک بگیرید و برای تعمیر پکیج انفرادی اقدام نکنید.

روشن نشدن پکیج
روشن نشدن پکیج

آیا برای حل ارور این کد نیز باید NTC را تعویض نمود؟

دودکش های آکاردئونی به دلیل مقاومت پایین ممکن است پس از مدتی سوراخ شود و باعث بروز این کد خطا شود، معنا و دلیل ارور E31 چیست؟ برای حل ارور این کد نیز باید NTC را تعویض نمود. اگر زمانی که از آب مصرفی استفاده می کنید هم زمان با آن پمپ هم کار کند پکیج دیواری هم آب گرمایشی و هم آب مصرفی را همزمان تأمین می کند.

این کد نیز به معنای خراب بودن NTC آبگرم مصرفی بوده و نشان دهنده کوتاه بودن مدار آن است، در زمان درخواست برای آبگرم مصرفی با جابجا شدن شافت موتور شیر برقی آب گرم شده مبدل اصلی را با چرخش پمپ به سمت مبدل ثانویه هدایت می کند تا با گردش آب شوفاژ بین مبدل اصلی و مبدل ثانویه آبگرم مصرفی به صورت القایی در مبدل ثانویه گرم شود و پس از اتمام درخواست آبگرم مصرفی با تغییر شافت موتور شیر برقی مسیرگردش آب بین مبدل اصلی و مبدل ثانویه مسدود می گردد.

پکیج کار می کند ولی دما افزایش پیدا نمی کند

در این صورت یا مشعل تنظیم نیست یا دیگ پکیج کثیف است، اگر پس از این بررسی باز هم مشکل وجود داشت باید به سراغ یونهای تشخیص مشعل و جرقه زن بروید، پس از رعایت این موارد، در صورت عدم رفع ایراد برای بررسی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور و تعمیر پکیج گلدیران یا تعمیر پکیج بوتان و… از تکنسین های ماهر دکتر آچار کمک بگیرید، افت ولتاژ برق با توجه به اینکه فن پکیج با برق ولتاژ مناسب شروع به کار می کند، در صورت پایین بودن ولتاژ برق فن دستگاه روشن نخواهد شد و دستگاه خطای E3 یا EA نمایش می دهد.

درباره ی package-repair

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button☎ تماس با ما